Že by otec? část 4

24. července 2011 v 9:00 | Nevinná |  Christiana
Kluci už také zalehli a já neměla moc čisté svědomí, protože sem kluky navedla, že máme v domě duchy a jestli se to domákne mamka, tak budu mít asi hodně co vysvětlovat.

...


Kluci už také zalehli a já neměla moc čisté svědomí, protože sem kluky navedla, že máme v domě duchy a jestli se to domákne mamka, tak budu mít asi hodně co vysvětlovat.

Ráno mě probudil hlasitý zvuk budíku, jelikož jsem přes noc musela pořád běhat do koupelny, moc jsem se nevyspala, proto mně matka nechala radši doma. Super druhý den školy.

Zapnula jsem notebook a skočila na chat, přihlášen byl i Ben, zeptala jsem se ho, proč nejde do školy a on jednoduše odpověděl, že se mu nechce. To mne celkem zarazilo, při představení, že je druhý den školy. Naštěstí si ze mne "prý" dělal srandu, ale zas tak moc jsem mu to nevěřila, prý jde dnes na vyšetření, protože jeho matka i otec měli rakovinu.
Nějak mě ta zpráva ani nepřekvapila, ale pořád jsem přemýšlela, co bych dělala, kdyby mí rodiče měli rakovinu. V tom jsem si vzpomněla, že vlastně tátu ani neznám. Ráda bych ho poznala, z toho co vyprávěla matka, mi přišel jako pohledný a pohotový. Má prý tmavě hnědé oči, vlasy černé jako uhel, je asi sto osmdesát centimetrů a je hubený. Na otázku, proč s námi táta není, mi mamka nikdy neodpověděla, zvláštní.

V břiše mi zabručelo a já si vzpomněla, že můj celodenní jídelníček spočívá v piškotech, suché housce a heřmánkovém čaji. Šla jsem tedy dolů a z linky jsem si vzala balíček piškotů, během půl hodiny byl pryč. V tom někdo zazvonil.
Ahoj, ty musíš být Christiana, že? Zeptal se neznámý muž. A-a-no, vykoktala jsem ze sebe, ten muž mi silně připomínal mého otce na svatební fotografii. Máš doma maminku? Položil mi další otázku. "Ne matka je právě v práci, ale mohu jí něco vzkázat?" Doufala jsem, že jí něco budu muset vzkazovat, protože podle výrazu, v její tváři bych měla jasno. "Ne to nebude třeba" vyvrátil muž mé představy. "Vrátím se zítra večer, zařiď, aby maminka byla doma, děkuji ti, Christiano." "Christ" "Tak děkuji ti Christ" a mile se na mně usmál.

Když odcházel z našeho trávníku, představovala jsem si, že to je táta a odjíždí jen do práce, večer se vrátí a bude s námi již napořád.

"Crr" seběhla jsem dolů, nastrojená jako na ples, stál tam, ten muž a možná i můj otec. " seběhla jsem dolů, nastrojená jako na ples, stál tam, ten muž a možná i můj otec. "Mamí, přišel sem ten pán, o kterém jsem ti říkala." Matka přišla ke dveřím, a prohlídla si muže a řekla… pokračování příště

Ps. dlouho tu nebudu a nemám přednastavené články.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama